A Szent Márton Központok Európai Hálózata (Réseau Européen des Centres Culturels Saint Martin) egyesület 2011-es megalakulását követő ötödik közgyűlését tartotta Szombathelyen. A rendezvény házigazdája a Szent Márton Európai Kulturális Útvonal Magyarországi Tanácsa egyesület volt.
A franciaországi bejegyzésű hat (francia, olasz, horvát, szlovén, holland és magyar) civil szervezet által alapított egyesület feladatának a Szombathelytől Toursig vezető, Európát átszelő Via Sancti Martini kulturális útvonal megépítését tűzte ki célul. A kezdeményezés sikerét jelzi, hogy az elmúlt években a német, flamand, luxemburgi a célkitűzést elfogadó szervezetek csatlakoztak az nemzetközi egyesülethez. 2013-ban a Kulturális Útvonalak Európai Intézete javaslatára az Európa Tanács illetékes bizottsága a Via Sancti Martini – Szent Márton Utat, annak kiemelkedő jelentősége miatt újabb három évre az „Európa Tanács kulturális útvonalává” nyilvánította.
A 2016. szeptember 29-a Szombathelyi Képtárban megrendezett közgyűlésen a korzikai kivételével valamennyi tagszervezet képviseltette magát. A résztvevők meghallgatták és elfogadták a tagszervezetek előzetesben írásban is kiküldött beszámolóit. Jóváhagyták a 2016. évi pénzügyi beszámolót, döntöttek a 2017. évi szervezeti tagdíjakról.
A közgyűlés résztvevői a szombathelyi ülésen meghozták az Via Sancti Martini kulturális útvonal európai akkreditációja meghosszabításához szükséges döntéseket.
- Felvették tagjaik közé az év nyarán Alistálon megalakult szlovákiai szervezetet, a Szent Márton Európai Kulturális Útvonal Szlovákiai Tanácsa egyesületet (Rada Európskej kultúrnej cesty svätého Martina na Slovensku).
- A közgyűlés jóváhagyta a májusban elkészült Kunszentmártontól Tiszapüspökiig vezető „Alföldi Szent Márton Utat”. Az útszakasz hivatalosan az európai Szent Márton Út része lett és használhatja az „Európa Tanács Kulturális Útvonala” címet.
- A közgyűlés elhatározta, hogy a tagszervezetek közötti kommunikáció elősegítése érdekében negyedévente angol – francia nyelvű hírlevelet („bulletint”) jelentet meg.
- A holland tagszervezet javaslatára elfogadták azt a döntést, hogy kezdeményezik, hogy a Szent Mártonhoz kapcsolódó szokások és hagyományok kerüljenek fel a UNESCO világörökség listájára. A szükséges munkaanyag elkészítéséhez két év áll rendelkezésre. A koordinációt a holland szervezet vállalta.
A Hálózat soros elnöki tisztségét 2016. november 11-től egy éves időtartamig a német szervezet látja el.
A közgyűlést követően konferencia témája a "Közösségteremtő Szent Márton" volt. Ezt a rendezvény a Szent Márton Európai Kulturális Útvonal Magyarországi Tanácsa a Nemzeti Művelődési Intézettel közösen szervezte.
A Szent Márton Kulturális Központok Európai Hálózata (Réseau européen des Centres Culturels Saint Martin) tagszervezetei:
Centre Culturel Européen Saint Martin de Tours – Franciaország
Centre Culturel Saint Martin - Flandria
Centro Culturale San Martino - Olaszország
Centru Culturale San Martinu – Korzika
Frënn vum Mäerteswee - Luxemburg
Kulturni Centar Sveti Martin - Horvátország
Kulturni Center Sv. Martin Tourski - Szlovénia
Martinusgemeinschaft – Németország
Rada Európskej kultúrnej cesty svätého Martina na Slovensku - Szlovákia
Sintmaartensberaad, Utrecht - Hollandia
Szent Márton Európai Kulturális Útvonal Magyarországi Tanácsa